- 5 listopada Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie ogłosiła raport o wyborach prezydenckich w Białorusi. W 60-stronnicowym dokumencie stwierdza się wprost, iż „istnieją obciążające dowody świadczące o tym, że wybory prezydenckie z 9 sierpnia zostały sfałszowane i że siły bezpieczeństwa dopuściły się poważnych i systematycznych naruszeń praw człowieka w odpowiedzi na pokojowe manifestacje”. W raporcie jest mowa o „powszechnych i systematycznych torturach”, a także o „nieludzkim lub poniżającym traktowaniu” nie tylko protestujących, ale także przypadkowych przechodniów.
- OBWE apeluje o przeprowadzenie nowych, uczciwych wyborów pod okiem niezależnych, międzynarodowych obserwatorów, a także o zaprzestanie stosowania przemocy przez podległe reżimowi Aleksandra Łukaszenki służby oraz o zwolnienie więźniów politycznych.
- 13 listopada rzecznik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka Rupert Colville wydał oświadczenie, w którym zaapelował do białoruskich władz o przeprowadzenie dokładnego, przejrzystego i niezależnego śledztwa w sprawie śmierci Ramana Bandarenki oraz przedstawienia ONZ jego rezultatów. Rzecznik wyraził też zaniepokojenie brakiem śledztw dotyczących tortur i bicia zatrzymanych w Białorusi.
- 16 listopada niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (BAŻ) zostało uhonorowane pierwszą brytyjsko-kanadyjską Nagrodą Wolności Mediów. W uzasadnieniu podano, iż organizacja została wyróżniona „za wierność etyce i zasadom dziennikarstwa oraz za wytrwałość i poświęcenie w obliczu nasilających się represji wymierzonych w media w Białorusi”. Nagrodę Wolności Mediów ustanowiono na rzecz poprawy bezpieczeństwa dziennikarzy na całym świecie.
- 20 listopada zmarł patriarcha serbski Ireneusz (Gawrilowić). Miał 90 lat, w 2010 r. został patriarchą, zwierzchnikiem Cerkwi serbskiej. 4 listopada u hierarchy zdiagnozowano COVID-19 i od tamtej pory aż do śmierci w stanie ciężkim przebywał on w szpitalu.
- Zmicier Sasnoŭski, kierujący jednym z najpopularniejszych białoruskich zespołów muzyki dawnej Stary Olsa, uciekł przed prześladowaniami z Białorusi na Ukrainę. Artystę po protestach 13 listopada zatrzymano i skazano na karę grzywny (weekend spędził w areszcie). W obawie przed kolejnymi represjami postanowił wyemigrować.
- Brytyjski Słownik Oksfordzki, który regularnie tworzy najbardziej znaną na świecie listę najważniejszych słów, umieścił w tegorocznym spisie słowo ‘belarusian’ – białoruski. Ma to oczywiście związek z wielką falą protestów w Białorusi, które relacjonują od sierpnia największe światowe media.