- Ukraińskie władze poinformowały, iż rozpoczęły budowanie muru na białorusko-ukraińskiej granicy – w obwodach wołyńskim, żytomierskim i rówieńskim. Białoruskie władze skrytykowały to działanie, zarzucając Ukrainie eskalowanie napięcia.
- Jak wynika z informacji francuskiego portalu śledczego Disclose, co najmniej 10 podwykonawców Ikei z Białorusi w ciągu ostatnich 10 lat współpracowało z lokalnymi koloniami karnymi. Według dziennikarzy do pracy wykorzystywani byli m.in. więźniowie polityczni. Obecnie Ikea oficjalnie zerwała wszelkie biznesowe kontakty z Rosją i Białorusią, jednak prawdopodobnie wciąż białoruscy poddostawcy dostarczają drewno szwedzkiemu koncernowi.
- W dniach 7-9 listopada w siedzibie Rady Europy w Strasburgu odbyło się Światowe Forum dla Demokracji. Wzięła w nim udział liderka białoruskiej opozycji Światłana Cichanoŭskaja, której przemówienie otworzyło całe spotkanie. Zaapelowała ona do przywódców demokratycznych państw o zdecydowaną postawę wobec tyranii, uosabianej m.in. przez Aleksandra Łukaszenkę. Zwróciła się też o wsparcie dla Białorusinów walczących o wolność, w tym o pomoc dla więźniów politycznych w jej kraju.
- 14 listopada Światłana Cichanoŭskaja wzięła udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych UE. Do Brukseli zaprosił ją Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych Josep Borrell. Cichanoŭskaja zaapelowała do UE o wsparcie Białorusinów i dalsze sankcje sektorowe dla reżimu oraz zlikwidowanie luk prawnych, które umożliwiają ich obchodzenie.
- Międzynarodowy Komitet ds. Badania Tortur na Białorusi wydał raport na temat działalności Głównego Wydziału do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i Korupcją (HUBAZiK). To pierwszy dokument, który systematyzuje i podsumowuje materiał dowodowy dotyczący zbrodni HUBAZiK na podstawie 33 przesłuchań świadków. Wynika z nich, że zatrzymani byli torturowani w pomieszczeniach tej struktury, poddawani upokarzającym procedurom przeszukania, zmuszani do składania zeznań. Tworzono tzw. taśmy skruchy, na których zatrzymani przyznawali się do winy za czyny, których nie można uznać za przestępcze.
- Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC) na nadzwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym zawiesił członkostwo Rosji i Białorusi. Za zawieszeniem Białorusi głosowało 54 delegatów, 45 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Członkostwo Rosji zostało zawieszone 64 głosami za, 39 przeciw i 16 wstrzymującymi się. Jak poinformował IPC na stronie internetowej, powodem zawieszenia jest „niewypełnienie przez oba kraje swoich zobowiązań”.