■Powstańcy styczniowi, którzy zostali straceni w Wilnie, spoczną pod płytą z napisami w trzech językach – litewskim, polskim i białoruskim. Poinformował o tym minister kultury Litwy Mindaugas Kwietkauskas. Stanie się tak pomimo braku zainteresowania sprawą oficjalnych władz w Mińsku, choć na płycie znajdzie się też nazwisko białoruskiego bohatera narodowego, Konstantego Kalinowskiego. Białoruskie napisy to zasługa litewskiego deputowanego białoruskiego pochodzenia Tomasa Tomilinasa, który interweniował w tej sprawie.
■19 marca do dymisji podał się prezydent Kazachstanu Nursultan Nazarbajew. Swoją decyzję ogłosił w specjalnym wystąpieniu radiowo-telewizyjnym. W oficjalnych komunikatach nie podano przyczyny tego kroku. 79-letni Nazarbajew sprawował władzę w Kazachstanie od 1990 r. – najpierw jako przewodniczący Rady Najwyższej Kazachskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, a później jako prezydent niepodległego państwa. W 2007 r. w referendum obywatele zgodzili się, aby Nazarbajew mógł ubiegać się o prezydenturę dożywotnio, bez określenia liczby kadencji.
■Mińsk znalazł się prawie na końcu rankingu komfortu życia w miastach świata, który co roku przeprowadza amerykańska firma konsultingowa Mercer. Stolica Białorusi plasuje się na 188 pozycji (na 231 miast), przegrywając nawet z Kijowem (173) i Moskwą (167). Klasyfikację wygrała stolica Austrii – Wiedeń, przed szwajcarskim Zurychem i kanadyjskim Vancouver. Warszawa znalazła się na 82 miejscu, zaraz za Wilnem (81). Twórcy rankingu badali 39 czynników w dziesięciu kategoriach. Uwzględniały one sytuację polityczną, społeczną i ekonomiczną, środowisko społeczno-kulturowe, służbę zdrowia, infrastrukturę i transport, możliwości odpoczynku, dostępność do szkół i edukacji, warunki mieszkaniowe i naturalne oraz dostępność towarów.