- Alina Koŭszyk (na zdjęciu), była wieloletnia prezenterka i autorka programów w Telewizji Biełsat, została redaktorką naczelną stacji, zastępując p.o. dyrektora Aleksego Dzikawickiego. Od września 2022 r. należała do emigracyjnego Zjednoczonego Gabinetu Przejściowego białoruskich sił demokratycznych, faktycznego rządu opozycyjnego. Pełniła w nim funkcję przedstawicielki (minister) ds. odrodzenia narodowego Białorusi. Jest też współzałożycielką Centrum Białoruskiej Solidarności w Warszawie, Instytutu Białoruskiej Kultury i klubu Białorusinki Warszawy. Nowa redaktorka naczelna Biełsatu ukończyła wydział historyczny Grodzieńskiego Uniwersytetu Państwowego im. Janki Kupały, Centrum Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i program MBA w zakresie zarządzania Sztokholmskiej Szkoły Gospodarki w Rydze.
- 1 i 2 listopada emigracyjne środowiska białoruskie w Warszawie zorganizowały obchody Dziadów. Pierwszego dnia ulicami stolicy przeszedł marsz, którego uczestnicy wspominali wielkich twórców polskiej kultury białoruskiego pochodzenia, jak Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Czesław Niemen czy Tadeusz Dołęga-Mostowicz oraz ważne postaci historyczne, jak Tadeusz Kościuszko czy Konstanty Kalinowski. Drugiego dnia na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie Białorusini oddali hołd spoczywającym tam wybitnym mieszkańcom Warszawy pochodzenia białoruskiego. Podczas białoruskich patriotycznych Dziadów tradycyjnie wspominane były też ofiary stalinowskiego Wielkiego Terroru, który zniszczył białoruską elitę polityczną i kulturalną.
- 5 listopada w Witrynie Domu Wschodniego w Warszawie odbyło się spotkanie literaturoznawców i miłośników białoruskiej poezji. Temat debaty: „Władza i twórcy w państwie totalitarnym na przykładzie twórczości Jakuba Kołasa”.
- 7 listopada w Warszawie w ramach Ligi Konferencji UEFA odbył się mecz Legia Warszawa-Dynamo Mińsk. Polska drużyna pokonała gości z Białorusi 4:0. Mecz budził liczne emocje, szczególnie ze względu na obecność na stadionie białoruskich emigrantów, którzy prezentowali transparenty z politycznymi hasłami uderzającymi w reżim Łukaszenki i wspierającymi opozycję oraz więźniów politycznych. W białoruskich sektorach królowały patriotyczne biało-czerwono-białe barwy.
- 7 listopada został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW obywatel Białorusi Jarasłaŭ S. Podejrzewa się go o usiłowanie podpalenia składu z farbami w Gdańsku. Mężczyzna jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o przeprowadzanie sabotażu lub ataków terrorystycznych na zlecenie obcego wywiadu (prawdopodobnie rosyjskich służb specjalnych). Sąd aresztował podejrzanego na co najmniej trzy miesiące.
- Z okazji Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda wręczył w Belwederze odznaczenia państwowe. Wśród uhonorowanych znalazła się była dyrektorka Telewizji Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy. Została uhonorowana Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa i wolnych mediów, za osiągnięcia w propagowaniu wartości demokratycznych oraz wkład w budowanie społeczeństwa obywatelskiego”. Romaszewska, która w marcu 2024 r. została dyscyplinarnie zwolniona z Telewizji Polskiej, prezydenckie odznaczenie zadedykowała „wszystkim moim kolegom i przyjaciołom, różnych narodowości, z którymi wspólnie tworzyłam i budowałam Biełsat, w duchu idei „za wolność naszą i waszą”, a w szczególności białoruskim współpracownikom, którzy dziś w więzieniach nie mogą świętować żadnych świąt”.
- 13 listopada w Warszawie obchodzono jubileusz 100-lecia nadania autokefalii polskiej Cerkwi prawosławnej. Tego dnia w warszawskim soborze św. Marii Magdaleny odbyła się uroczysta liturgia celebrowana przez metropolitę warszawskiego i całej Polski Sawę. Obecni byli liczni zaproszeni goście, w tym przedstawiciel władz państwowych i samorządowych, a także hierarchowie innych Kościołów. Wieczorem delegację Cerkwi przyjęli w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Nawiązując do historii i teraźniejszości Cerkwi prezydent Duda szczególną uwagę zwrócił na jej rolę w niesieniu obecnie duchowej pomocy emigrantom ukraińskim, uciekającym przed wojną i białoruskim, chroniącym się w Polsce przed prześladowaniami reżimu Łukaszenki.
- W dniach 15-18 listopada w Warszawie odbywał się Białoruski Festiwal Intelektualnej Książki „Pradmova”. Oprócz prezentacji książek i spotkań autorskich odbyły się również koncerty i wystawy białoruskich artystów. Ostatniego dnia ogłoszono laureatów literackiej nagrody festiwalu „Premia Art Pradmova”.
- W dniach 22-24 listopada w Kinie Iluzjon w Warszawie odbył się jubileuszowy 10. Festiwal Filmów Białoruskich Bulbamovie. Jak co roku pokazano na nim najnowsze produkcje niezależnych białoruskich artystów filmowych, w tym w części konkursowej. Jednym z prezentowanych filmów była ekranizacja z 2012 r. opowiadania Wasila Bykawa „U tumanie” („We mgle”) w reżyserii Siarhieja Łaźnicy. Był to akcent z okazji przypadającego w bieżącym roku stulecia urodzin pisarza – sumienia narodu białoruskiego. Pokazom filmowym towarzyszyły spotkania z twórcami oraz koncerty.
- Białoruskie drewno sprowadzane jest do Polski jako towar z Chin – ustaliło dziennikarskie śledztwo Biełsatu. W ten sposób omijane są unijne sankcje na drewno. Białoruskie palety, drewniane domki, konstrukcje, płyty wiórowe i inne produkty drzewne, oklejone chińskimi etykietami, swobodnie wjeżdżają na europejski rynek.