- 14 stycznia w pałacu prezydenckim w Warszawie odbyło się tradycyjne spotkanie pary prezydenckiej z przedstawicielami kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych. Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy wraz z małżonką przybyli hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego, Cerkwi prawosławnej i kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej, a także duchowni Kościoła zielonoświątkowego, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, przedstawiciele wspólnoty żydowskiej, muzułmańskiej, Aliansu Ewangelicznego w Rzeczypospolitej Polskiej. W gronie zaproszonych znaleźli się także przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych, zasiadający w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Naszą mniejszość reprezentują tam Sławomir Iwaniuk – wiceprzewodniczący Związku Białoruskiego w RP oraz Jan Syczewski – przewodniczący BTSK.
- 27 stycznia odbyły się główne uroczystości 75-rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Z całego świata do Oświęcimia przyjechało ponad 120 ocalonych – byłych więźniów, którzy przeżyli pobyt w obozie. Na uroczystości przybyło też ponad 60 oficjalnych delegacji państwowych. Białoruś reprezentował zastępca przewodniczącego Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Anatoli Isachanka.
- Borys Budka wygrał wybory na nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zastąpi dotychczasowego szefa PO Grzegorza Schetynę. Borys Budka (rocznik 1978) jest z wykształcenia prawnikiem i ekonomistą, w 2015 r. był ministrem sprawiedliwości, w latach 2016-2020 wiceprzewodniczącym PO, a od 2019 r. jest przewodniczącym klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Kandydatem popieranym przez szefa struktur podlaskich PO posła Roberta Tyszkiewicza był Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej i wicepremier w rządzie PO-PSL.